Aurimas Paulius Girčys
Google Ads: Kaip mokėti už konversijas, o ne paspaudimus?
Banerinėms reklamoms yra galimi keli variantai, kuriuos galima naudoti leidžiant reklamas. Vienas iš dažniausių atvejų – kai mokama už reklamos rodymą ir paspaudimus (nusistačius kainą) ant jos. Šiomis dienomis gera paspaudimo kaina yra 7-10 euro centų. Todėl organizacijai svarbu tinkamai įsivertintinti, kiek lėšų gali skirti reklamai.
Panagrinėkime pavyzdį:
Tarkime, jog jūsų įmonė yra šokolado fabrikas ir jūs pardavinėjate saldainių dėžutes po 100 eurų. Pardavę vieną saldainių dėžutę uždirbtumėte 20 eurų, nes tokia yra jos marža. Tai reiškia, kad pardavę milijoną tokių dežučių, jūs galite skirti 18 eurų sumokėti Google ar kitoms platformoms už konversiją ir tokiu atveju yra vis tiek uždirbama.
Žinoma, kol toks kiekis produkcijos nėra parduodamas, tol tokie bandymai dažniausiai nėra daromi, tačiau galima įsivertinti iš naujo dėžutės kainą, ją pakeliant ir tokiu atveju vis tiek turėti prekės pardavimą.
Taigi, jeigu jūs žinote kiek parduodate ir iš tos prekės uždirbate, tuomet galite žinoti kiek jūs norite ir galite sumokėti tarpininkui, kaip Google, kuris pasiimtų dalį pinigų, bet padarytų taip, kad įvyktų pardavimas.
Kitas būdas yra leisti reklamą, kad įvyktų norimas konversijų kiekis už norimą konversijos kainą. Svarbu pasirinkti ne visas konversijas, bet norimą, kitu atveju Google apmokestins Jus įvykus bet kuriai konversijai.
Pasirinkus norimą konversiją pasirenkate ir sumą, kuria norėsite mokėti už konversiją. Tai padaroma pasirenkant „Target CPA“, nes kitu atveju Google automatiškai bus parinkę paspaudimus (clicks) ir paprastai mokėsite už juos. Tačiau, kad galėtumėte pasirinkti mokėjimą už konversijas, turite turėti jų bent 100 per mėnesį ir turėti rekomenduojamą dienos biudžetą, kuris kaip formulė, atrodytų taip:
Rekomenduojamas dienos biudžetas = konversijos kaina x 10
Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad tokią sumą ir sumokėsite Google reklamai, nes dažnai yra išleidžiama ir mažiau. Taip yra todėl, nes parodymai ir paspaudimai generuojasi, ir įvykus konversijai Google nuskaito sumą, kurią sutinkate mokėti už konversiją. Mokėjimas už konversijas yra ilgalaikis sprendimas, kurį reikia įsivertinti, o ne siekti apgauti Google ir palaipsniui mažinti kainą tikėdamiesi, kad gausite ir toliau tiek pat parodymų kiek ir pirmąjį kartą.
Norint efektyviai stebėti savo konversijas yra rekomenduojama pasirinkti ne potencialaus lankytojo paskutinius paspaudimą (last click), bet vertėtų pasirinkti laiko išskirstymo atribucija (time decay).
Tokiu atveju yra matoma, jeigu klientas užėjo į svetainę per banerinę reklamą, įsidėjo prekę į krepšelį, bet dar jos nepirko ir po kiek laiko grįžo per organinę paiešką ir tik tuomet sėkmingai atliko pirkimą.
Svarbu yra ne tik optimizuoti reklamą konversijoms, bet ir papildomai paskyroje turėti mikrokonversijų. Visos jos veikia kaip duomenų tarpiniai taškai (data points), kurie leidžia pamatyti, kiek vartotojas puslapyje padarė jums reikalingų veiksmų.
Esant galimybei geriau pasirinkti Google Ads konversijos sekimą, o ne importuoti Google Analytics.
Kampanijas galima optimizuoti ir norimai konversijų grupei.
Ir vėliau optimizuoti reklamą ant norimų konversijų grupių.
Galimas konversijų grupavimas:
TOP OF FUNNEL – žinomumo didinimas (puslapių kiekis, kurį peržiūri lankytojas).
MIDDLE OF FUNNEL – arčiau tikslo esantys veiksmai (prekių įsidėjimas į krepšelį).
BOTTOM OF FUNNEL – skambutis/užklausos pateikimas.
Google Ads auditorijos
Google auditorijas verta susikurti tiek Display, tiek Search kampanijoms, tačiau jas verta sudėti kaip „observation“ (stebėjimo). Algoritmai yra pažangūs, todėl greta to, kai turime bazinį raktažodžio pirkimą, jūs dar turite nematomą ir nežinomą auditorijų panaudojimo galimybę. Kai auditoriją uždedame pirmuoju būdu, kaip „target“, tuomet reklama rodoma tik toms asmenų grupėms, kurias pasirenkate.
Antras būdas yra „observation“. Jis reiškia, kad reklama rodoma jūsų raktiniui žodžiui be jokių papildomų apribojimų, bet jūs taip pat stebite, kokioms galimoms auditorijoms gali priklausyti žmogus, kurias buvo parodyta reklama ir kuris paspaudė ant jūsų raktinio žodžio. Taip jūs pamatote, kokiai grupei tas žmogus priklauso, nepaisant to, jog jis paspaudė ant jūsų reklamos.
Galimi Google Ads auditorijų tipai:
- Demografinis – vyrai/moterys, amžius, tėvas/ne tėvas, vedęs/nevedęs ir taip toliau.
- Affinity ir Custom Affinity – auditorija pagal tai, kuo asmuo domisi. Custom Affinity auditoriją susikuriame patys pagal URL adresus, vietoves, kuriose lankėsi asmenys arba programėles
- In-market – asmenys, kurie aktyviai kažko ieško ar nori kažką pirkti.
- Remarketing ir Similar – pakartotinės rinkodaros ar panašios auditorijos.
- Combined – auditorija, kurią susikuriame patys iš kelių auditorijų kombinacijos.
- Custom Intent – auditorija, kurią sukuriame pagal savo norimus raktažodžius ir URL adresus.
Kaip galime panaudoti „observation“ tipo auditorijas?
Atradus geriau konvertuojančią auditoriją, vertėtų padidinti „bid adjustment“.
Pavyzdžiui, jeigu yra vartotojas, kuris patenka į auditoriją, ant kurios esate uždėję +50% „bid adjustment“, tai tokiu atveju jūsų esamas bid bus pakeliamas +50% (jeigu buvo 10 ct, tai jį pakėlus bus 15 ct).
Ar auditorija gera, ar ne, sužinome pagal auditorijos kainą už konversiją (cost / conv). Tai, kurios konversijos kaina mažiausia, turėtumėte uždėti didžiausią „bid adjustment“.
Google Ads auditorijos kainos automatizavimas
Gerai arba prastai konvertuojančios auditorijos kainą galite reguliuoti kelių elementarių taisyklių pagalba. Jūs galite automatiniu būdu daugiausiai biddinti tai auditorijai, kuri geriausiai ir pigiausiai konvertuojasi. Ir atvikščiai, tai auditorijai, kuri mums konvertuoja prasčiausiai, jūs galite biddinti mažiau.
Kaip atlikti automatizavimo procesą?
Ad group lygmenyje nueinate į Audiences, tuomet pažymėkite visas savo turimas auditorijas, spaudžiate Edit ir tuomet pasirenkate Create an automated rule.
Tuomet belieka pasirinkti norimą „bid adjustment“ procentą ir uždėti Condition, pavyzdžiui – pritaikyti taisyklę, kai konversijos kaina bus daugiau už X arba mažiau negu Y.
Dinaminiai paieškos skelbimai
Dinaminiai paieškos skelbimai yra tokie skelbimai, kuriuose jūs turite labai mažai kontrolės. Jūs pateikiate tik porą aprašymų, o antraštę ir URL adresą pagal jūsų tinklapio turinį parenka algoritmas.
Šios reklamos yra naudingos tuo, jog leidžia „pagauti“ tuos raktinius žodžius, apie kuriuos galbūt nepagalvojate.
Agentūroje šį reklamos tipą mes dažnai naudojame raktinių žodžių „žvejybai“. Pamatę, jog kažkoks raktinis žodis gerai konvertuojasi, sukuriame jam atskirą kampaniją. Sukūrus atskirą kampaniją tam raktažodžiui jūs labiau personalizuojate žinutę ir savo reklamos skelbimą, todėl CPC kaina tampa mažesnė ir reklamos biudžetas naudingiau optimizuojamas.
Dar vienas naudingas dinaminis paieškos skelbimų elementas yra atbulinio laiko skaitliukas.
Šis elementas ypač naudingas komunikuojant akcijas ir nuolaidas. Jį galima sukurti ir lietuvių kalba ir jam nereikalingas programavimas. Taip pat sukuriamas skubos jausmas, todėl rezultate gaunamas iki 30% didesnis konversijos procentas paskutinėmis akcijos dienomis ar valandomis.
Kviečiame į viską įsigilinti plačiau ir pažiūrėti pilną „Versli Lietuva“ mokymų įrašą: