APG Media

Google ir Facebook ataskaitų bei kitų duomenų valdymas

Karolis Kiniulis

Jūsų organizacija sėkmingai paleido reklamą Google arba Facebook kanale, praėjo keletas dienų ir jau galite matyti pirmuosius skaičius – savo reklamos rezultatus. Tačiau kurie rodikliai svarbiausi? Į ką reikia atkreipti dėmesį ir kaip pamatuoti savo reklamos sėkmę? Šiame straipsnyje atskleisime, kuriems rodikliams skirti reikia daugiausiai dėmesio bei kaip palengvinti savo darbą ruošiant ataskaitas.

Svarbiausi  Google ir Facebook skaitmeninės reklamos rodikliai

Apie pagrindinius internetinės reklamos terminus jau esame rašę.

Pirmiausia, svarbu atsižvelgti ir įvertinti, koks yra jūsų reklamos tikslas.

Pavyzdys – jeigu paleidote pasiekiamumo (reach) kampaniją, tuomet jūsų svarbiausi rodikliai bus Reach, Impressions bei CPM. Jeigu siekiate padidinti srautą į tinklapį, tuomet jums turėtų būti svarbus atvestų į tinklapį vartotojų skaičius bei vidutinė paspaudimo kaina – CPC.

Facebook Ads sistemoje srautui pamatuoti galime nusistatyti rodiklį Link Clicks arba Landing Page Views (bei Cost per Landing Page View).

rodikliai

Jeigu jūsų reklamos tikslas yra konversijos:

  • Įsidėjimai į krepšelį
  • Pardavimai
  • Formos užpildymai
  • Prenumeratorių generavimas

…tuomet svarbiausi du rodikliai turėtų atitinkamai būti konversijų kiekis bei konversijos kaina.

Taip pat itin svarbus rodiklis testuojant kelias skirtingas reklamas yra CTR. Šis rodiklis aiškiai parodo, kuris reklamos tipas/vizualas/tekstas/auditorija yra dažniau paspaudžiamas.

Google Ads arba kaip integruoti konversijas

Konversijas galima paduoti ir jas vėliau patogiai matyti platformoje Google Tag Manager pagalba.

Arba tai patogu padaryti importuojant esamas konversijas (Goals) iš Google Analytics.

Patartina susikurti ir importuoti daugiau negu vieną konversiją tam, kad Google Ads rinktų apie jas duomenis, nes ateityje algoritmo pagalba bus lengva optimizuoti reklamos kampanijas siekiant sugeneruoti daugiau konversijų.

Jeigu norime sekti ir savo ataskaitoje matyti tik kažkurią vieną konversiją (pavyzdžiui, Purchase), ją pasirenkame kurdami naują kampaniją.

Spaudžiate „Select conversion actions“ ir pasirenkate savo norimą konversiją iš sąrašo.

Vėliau šias konversijas patogiai galėsite matyti pagrindiniame lange stebėdami kampanijų rezultatus.

Jeigu turėsite nusistatę daugiau negu vieną konversiją, galėsite matyti konkrečiai kiek ir kokių konversijų (bei kokia buvo kiekvienos vidutinė kaina) vartotojai atliko atėję iš jūsų rodomos reklamos.

Konversijų integracija Facebook Ads platformoje

Šioje platformoje konversijos įdiegiamos Facebook Pixel pagalba.

Jis suteikia galimybę ne tik susikurti pakartotinės rinkodaros (remarketingo) bei Lookalike auditorijas, bet jo pagalba galime matyti, kiek iš Facebook reklamos atėję vartotojai atliko konversijų. Šios konversijos į Facebook Pixel importuojamos taip pat Google Tag Manager pagalba kaip standartinės konversijos, tokios kaip Add To Cart, Purchase, Submit Application ir pan.

Taip pat jeigu jūsų reikiamos konversijos nėra priskiriamos prie standartinių, galima susikurti savo. Reikia eiti į „Events Manager“:

Tuomet pasirinkti savo Facebook Pixel, eiti į „Custom Conversions“ ir spausti „Create Custom Conversion“.

Iš sąrašo pasirinkite „Custom Event“, kurį esate susikūrę ir norite integruoti į Facebook.

Norint matyti šių konversijų kiekį iš reklamos, grįžkite į Facebook Ads Manager, spauskite „Columns“ mygtuką ir pasirinkę „Customise Columns“ įsikelkite ją į sistemą.

Google Ads ir Facebook Ads šablono paruošimas ir automatizavimas

Google Ads bei Facebook Ads platformose patogu tai, jog vieną kartą susikūrus norimų rodiklių šabloną – to daugiau daryti nebereikės.

Google Ads platformoje pasirinkus „Columns“ > „Modify Columns“ ir įsidėjus norimus rodiklius, nuo to laiko visuomet įėję į Google Ads platformą juos ten matysite.

Facebook Ads platformoje reikalinga susikurti savo šabloną. Įsidėjus norimus matyti rodiklius spaudžiate „Columns“ ir tuomet apačioje pasirenkate „Save“. Sugalvokite pavadinimą ir nuo to laiko visada galėsite matyti paruoštus rodiklius savo norimai ataskaitai.

Taip pat rekomenduojama turėti aiškią ir tvarkingą struktūrą uždedant kampanijų bei Ad setų pavadinimus. Patartina kiekviename lygmenyje pavadinime akcentuoti pagrindinius nustatymus.

Pavyzdžiui, kampanijos pavadinime turėtų atsispindėti jos tikslas:

  • konversijos
  • srautas
  • pasiekiamumas

arba

  • naujų vartotojų paieška
  • remarketingas
  • dinaminis remarketingas ar kt.

Taip bus patogiau identifikuoti bei stebėti kiekvienos kampanijos rezultatus. Ad goup (arba Ad set) lygmenyje turėtų atsispindėti naudojama auditorija arba kurioje vietoje rodoma reklama. Paskutiniame – Ad lygmenyje patogu dėti pavadinimus atsižvelgiant į pačios reklamos tekstą ir vizualą.

Keli tokie pavyzdžiai galėtų būti – specialus savaitgalio pasiūlymas, išpardavimas, interaktyvus paveikslėlis, parduodamos prekės pavadinimas arba kategorija ir pan.

Jeigu norėsite matyti tik tam tikrų kampanijų duomenis, galėsite lengvai juos išsifiltruoti pagal pavadinimą.

Tokia struktūra itin pasiteisina atliekant A/B testavimą ir norint palyginti, kuri auditorija/vizualas/tekstas/bidding metodas geriausiai veikia. Visuomet galima susikurti savo norimą struktūrą – svarbiausia, kad būtų patogu „perskaityti“ ir vienoje vietoje matyti reikalingiausius duomenis.

Pasidalinkite įrašu
Exit mobile version