TOP 8 nemokami skaitmeninės rinkodaros mokymai

Agnė Ginaitė

Esate skaitmeninės rinkodaros specialistas ar reklamos agentūros darbuotojas, kuriam reikalingos profesionalios žinios? O gal siekiate tobulėti internetinės rinkodaros srityje ir ieškote tam geriausių sprendimų?

Pateikiame 8 naudingus patikrintus šaltinius, kurie ne tik suteiks kokybišką informaciją, tačiau ir yra visiškai nemokami!

Google Skillshop. Išmokite valdyti Google kampanijas mokydamiesi Google specializuotoje online platformoje. Pradėkite mokymąsi nuo Google Ads pagrindų ir pereikite prie gilesnių atskirų Google reklamos kampanijų valdymo kursų:

  •  search (google paieškos)
  • display (banerinė reklama)
  • mobile, video (YouTube reklama)
  • shopping

Galite nemokamai išsilaikyti egzaminus internetu ir gauti sertifikatus, galiojančius vienerius metus.

The Digital Garage (by Google). Tai vieta, kur kiekvienas gali susipažinti ir “nerti” giliau į elektroninės rinkodaros vandenis. Nesvarbu, koks jūsų išsilavinimas ar patirtis, Google pasirūpino, kad jūs gautumėte tinkamas žinias, kurias galite pritaikyti praktikoje dirbant ties savo verslu ar savo klientų reklamos kampanijomis.

Digital Garage yra Google ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas nemokamai teikti skaitmenines žinias internetinėje platformoje, norintiems to išmokti.

Facebook Blueprint. Tai yra nemokama virtualaus mokymosi platforma, kurioje rasite visą reikiamą informaciją susipažinimui su Facebook ir Instagram reklama.

Platformoje rasite mokymosi medžiagos nuo labai bazinės pradedantiesiems iki skirtos profesionaliems reklamos specialistams, taip išmoksite valdyti Facebook verslo paskyras.

Trumpi video bei medžiaga skaitymui maksimaliai pritaikyta sklandžiam informacijos įsisavinimui. 

Galite laikyti egzaminus ir tapti sertifikuotais Facebook reklamos planuotojais ar pirkėjais (media planner, media buyer), tačiau turėkite omenyje, kad Facebook Blueprint egzaminai yra apmokestinami.

MOZ – viena iš nedaugelio patikimų SEO institucijų, nepriklausančių pačiam „Google“. 

„Moz SEO“ sertifikavimasis suteiks pagrindines žinias, kurių jums reikia vykdant įprastus SEO projektus. Šis kursas susideda iš daugiau nei 5 valandų vaizdo įrašo turinio, viktorinų ir apima baigiamąjį egzaminą. Kurso pabaigoje gausite spausdinamą pažymėjimą ir „LinkedIn“ ženklelį. 

Moz rasite ir techninį svetainės audito kursą. Išmoksite pastebėti indeksavimo klaidas, turinio problemas ir turėsite baigiamąjį egzaminą, leidžiantį išbandyti savo įgūdžius. Jei turite vietinį verslą, kitaip tariant “fizinį” verslą su lokacija(omis), ar norite padėti tokiems agentūros klientams SEO klausimais, kursas “SEO Local” išmokys jus vietinio SEO verslo strategijos ir kaip optimizuoti prioritetus.

Hootsuite Academy. „Hootsuite“ yra vienas patikimiausių šaltinių socialinės žiniasklaidos (Social Media) specialistams. Rasite platformos mokymus, taip pat nemokamus bei mokamus socialinės žiniasklaidos specializacijų mokymus. Priklausomai nuo poreikio bei specializacijos, čia reikiamą informaciją ras kiekvienas.

Udemy  yra viena didžiausių internetinio mokymosi platformų. Rasite tokią gausybę kursų, kad gali būti net sunku išsirinkti. Tad renkantis išsianalizuokite kurso autorių patirtį ir, kiek jums kursas galimai atneš naudos, taip pat galite matyti atsiliepimus. 

Udemy, ko gero, yra platforma, kurioje galite “tapti” bet kuo, nes pateikiamas kursų spektras yra itin platus. Jei pažvelgtume iš marketingo perspektyvos, į Udemy galima pažvelgti kaip į puikų šaltinį papildomiems kursams. 

Pavyzdžiui, kai jūs užbaigiate Google Skillshop ar Facebook Blueprint kursus, Udemy gali būti puiki vieta pagilinti savo jau turimas žinias, atrandant įvairių profesionalų rinkoje patirtį sukauptos medžiagos, kurie dalinasi savo sėkmės istorijomis, įvairiomis skirtingomis reklamos leidimo, optimizavimo strategijomis.

Shaw Academy  siūlo aukštos kokybės, praktišką ir skaidrų išsilavinimą. Aš iš savo ir kitų patirties galiu pasakyti, kad kursai yra naudingi, kokybiški, bet labiau tinkami pradedantiesiems marketingo srityje. Platformoje rasite turinio marketingo kursą, socialinės medijos, taip pat skaitmeninio marketingo kursą. Pirmas mėnuo naujiems Shaw Academy studentams yra nemokamas, kursų kiekis yra neribojamas, tad tikrai vertas dėmesio variantas.

YouTube. Na štai ir paskutinis “legendinis” YouTube. Niekam nereikia sakyti, kiek daug informacijos talpina YouTube. Ir nors neretai daugelis ten žiūri nelabai reikšmingus dalykus, tačiau nereikia nuvertinti šios platformos. Pirmiausia dėl to, kad tai ne skaitinio, o video turinio platforma. 

Kai mokotės, žiūrite video kursą apie reklamos valdymą, jūs galite matyti ekrane kas, po ko yra daroma, kur spaudžiama ir pan., o įrašantis asmuo tuo tarpu komentuoja. Taip pat YouTube rasite ne tik “fake” guru, bet ir gerų nusipelniusių reklamos specialistų pateikiamo turinio. 

Iš YouTube galima labai daug išmokti, tad kodėl gi neišnaudojus ir šios platformos? 

Pasidalinkite įrašu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *