Karolis Kiniulis
Tikriausiai jau atspėjote – Google Maps pasauliui davė patį detaliausią kadanors sukurtą jo portretą. Įsijungę šią programėlę, mes galime lengvai ir greitai rasti ne tik savo, bet ir kitoje Žemės pusėje gyvenančio australo draugo namus. Šį mėnesį labiausiai pasaulyje naudojamam žemėlapiui suėjo penkiolika metų – ar kada įsigilinote, kiek visko slypi už šio projekto ir kas lėmė jo populiarumą?
Vienas sėkmingiausių Google projektų – Google Maps
Google Maps ne tik mums padeda rasti artimiausią bankomatą ar parduotuvę, tačiau lygiai taip pat padeda įvairiems verslams pasiekti mus. Juk būtent jo pagalba mes lengvai randame artimiausią vietą, kurioje ryte eidami į darbą galime nusipirkti šviežių spurgų, taip pat kelių mygtukų paspaudimu randame, kur skaniausios mieste midijos. Be šio projekto miesto gatvėse tikriausiai matytume daug daugiau beklaidžiojančių vairuotojų, kuriems reikia navigacijos pagalbos. Lygiai taip pat dažniau papultume į eismo spūstis, kadangi įsijungę programėlę ir pasižiūrėję tuo metu vyraujantį eismą aplink save ar vykdomus kelio remonto darbus, galime tikslingai pasirinkti greitesnį kelią.
Dar vienas įdomus faktas, jog be šio produkto tikriausiai nebūtų ir 63 mlrd. dolerių vertės Uber kompanijos. Google Maps yra pagrindinis pavežėjų įrankis, todėl nenuostabu, kad dėl šios programėlės naudojimo Uber ir Google 2016-2018 metais buvo sudarę 58 mln. dolerių vertės sutartį.
Ar žinojote?
- Google Maps duombazėje yra daugiau nei 200 skirtingų šalių ir teritojų.
- Jeigu sudėtume visus Google Maps esančius kelius, jų ilgis siektų daugiau negu 64 mln. kilometrų.
- Programėlėje galime rasti informaciją apie daugiau nei 150 mln. skirtingų vietų ir lokacijų.
- Kasdien įvyksta 25 mln. duomenų atnaujinimų.
- Google Maps matomos realaus laiko automobilių spūstys iš tikrųjų yra ne dėl automobilių, o dėl išmaniųjų telefonų, kuriuose įdiegta Google Maps programėlė, kiekio. Kuo daugiau išmaniųjų telefonų su aktyvia programėle bus vienoje gatvėje, tuo didesnę spūstį matysime. Tokį pavyzdį iliustruoja vieno Berlyne gyvenančio menininko eksperimentas.
Pagrindiniai Google Maps atnaujinimai
Tikriausiai daugelis savo išmaniuosiuose telefonuose jau atkreipė dėmesį į atsinaujinusį programėlės logotipą. Kaip teigia patys Google atstovai, logotipe pavaizduotas smeigtukas atspindi nuo pat pradžių buvusį pagrindinį jų simbolį, kuriuo pasižymėdavome vietą, į kurią norime nuvykti. Pasak jų, šis smeigtukas taip pat simbolizuoja ir visą 15-os metų programėlės evoliuciją bei pagalbą vartotojams, padedant jiems nuvykti į norimą vietą.
Taip pat atsinaujinusi programėlė pristato 5 pagrindinius greitos prieigos skirtukus:
Explore. Šiame skirtuke greit atrasite informaciją apie artimiausias vietas, kuriose galite pavalgyti pietus, paklausyti gyvos muzikos ar pamatyti lankomiausius objektus.
Commute. Šis skirtukas padės realiu laiku keliaujant automobiliu ar viešuoju transportu išsirinkti patogiausią ir greičiausią maršrutą.
Saved. Ši skiltis padės išsisaugoti mėgstamiausias vietas ar susidaryti sąrašą objektų, kuriuos norite aplankyti būsimos kelionės metu.
Contribute. Jeigu aplink jus egzistuoja vieta, apie kurią turite išskirtinės ir naudingos informacijos, galite tokia informacija (taip pat nuotraukomis) pasidalinti šiame skirtuke. Taip pat galite pažymėti naujas, dar neatrastas ir Google Maps duombazėje neegzistuojančias vietas.
Updates. Ši skiltis skirta sujungti vartotojus su vietiniais verslais, kurie pateikia apie save naujausią informaciją. Taip pat informuojama apie naujas, populiarėjančias vietas aplink vartotoją.
Google Maps svarba
Paskutiniame savo įraše minėjome, jog Google My Business paskyros turėjimas sustiprina verslo skaitmeninės rinkodaros strategiją bei pageriną vietovės SEO.
Google My Business yra vienas pagrindinių Google Maps įrankių, kuris padeda į programėlę verslams integruoti informaciją apie save. To pasekoje, verslai sulaukia didesnio fizinio vartotojų srauto ir didina savo žinomumą. Mums nebereikia apie tam tikrą verslą ieškoti informacijos paieškoje, užtenka įvesti jo pavadinimą į Google Maps ir mes išvysime ne tik adresą, bet ir visą pagrindinę informaciją – kontaktus, darbo laiką, aprašymą ir klientų įvertinimus.
Taigi, Google Maps vos per 15 metų taip stipriai įsitvirtino pasaulyje, jog daugelis be jo neįsivaizduoja net savo kelionės atgal iš darbo. Liko tik spėlioti, kokie šiam projektui bus ateinantys 15 metų. Tačiau tampa aišku, jog jo svarba ir toliau tik didės.