⚠️ Atsargiai: saugokitės sukčių. Apgaulingos žinutės yra siunčiamos mūsų vardu. Neinicijuojame kontaktų per susirašinėjimo programėles. Darbo šiuo metu nesiūlome niekam. Būkite atsargūs. 🚫 #StayAlert

Video turinys internetiniuose puslapiuose

PC
Karolina

Karolina Slovcovaitė

„Video, video, video”,- kartojo visi. Net ir mamos skaitydamos pasakas prieš miegą savo jauniesiems influenceriams mokė, kad piktasis vilkas-tekstas tyko pasislėpęs spintoje raudonkepurtaitės-reacho, engagemento ir šlovės, tuoj jos organinis matomumas nebesieks ir dviejų procentų. Staiga pro duris įšoka stiprusis medžiotojas-video turinys ir pribaigęs piktą vilką išgelbsti raudonkepuraitę, ir nugabena į laik’ų ir populiarumo šalį, kur ji amžiams liks saugi.

Istorija buvo perrašoma ne kartą, tad panašu, kad ir šią ilgai sektą pasaką rinkodaros atstovams teks pakoreguoti po praėjusios savaitės skandalo, kurio metu paaiškėjo, kad Facebook’as klaidino platformos vartotojus išpūsdamas video peržiūrų rodiklius, džiaugdamasis pergale prieš Youtube ir karūnuodamas video turinį visų turinių valdovu. O tiesa tokia, kad internetinės video reklamos JAV rinka šiais metais buvo įvertinta 10.2 milijonų dolerių, numatoma, kad Facebook’ui atiteks 25% JAV rinkos išlaidų. 

Milžiniški skaičiai, kuriais galėjo ir gali manipuliuoti įvairios internetinę reklamą siūlančios platformos. Būtent šis skandalas sukėlė nepasitikėjimo ir kalbų laviną, jog princesė-skaitmeninė rinkodara mirė. Bet kaip yra iš tiesų? Ar jau metas iš spintos išsitraukti juodų rūbų derinį?

O tiesa tokia, kad internetinės video reklamos JAV rinka šiais metais buvo įvertinta 10.2 milijonų dolerių, numatoma, kad Facebook’ui atiteks 25% JAV rinkos išlaidų. Milžiniški skaičiai, kuriais galėjo ir gali manipuliuoti įvairios internetinę reklamą siūlančios platformos.”

Video turinys internetiniuose puslapiuose

Pasakomis mažiau tikintys ir dažniau skaičiais besiremiantys žmonės iš Reuters instituto 2018 metais atliko tyrimą ir nustatė, kad net daugiau nei du trečdaliai žmonių renkasi naujienas skaityti, nei žiūrėti video formatu. Atsigavęs nuo sumušimų pilkas vilkas jau stojasi, bet burtininkas su savo skaičiais išpuoštu skeptru vožia jam nenugalimą smūgį. 

Tekstinis turinys yra geriau už video tik, jei jis yra trumpas. Labai trumpas. Google duomenimis didžioji dalis ilgų straipsnių apleižiami po 90 sekundžių. “Kokį dar pasakų herojų ar mitinę būtybę man reikia išgalvoti, kad žmonės susidomėtų tuo, ką noriu pasakyti”,-klausiate jūs. Džiugi žinia, kad ši būtybė jau egzistuoja, tai visiem gerai pažįstamas Instagram, o dabar jau ir Facebook Stories formatas arba bet koks intearktyvus turinys skatinantis vartotoją įsitraukti ir atlikti veiksmus, kad gautų kitą istorijos detalę. Lietuvoje tai meistriškai atlieka Nanook

Tiesa, pasiekti jų pasakojimo lygį reikia didelio programuotojų ir kitų kūrėjų darbo, bet stories formato perkėlimas į internetines svetaines html formatu gali būti daugeliui lengvai pasiekiamu sprendimo būdu. Digiday duomenimis skaitytojai į šias istorijas įsitraukia netgi labiau nei populiariųjų programėlių vartotojai. Štai ir perrašėme vieną pasakos skyrių. O kaip socialinių tinklų karalytsė?

Facebook 360 ir stories turinys
Šaltinis: facebook business

Video turinys socialiniuose tinkluose

Niekam nėra paslaptis, kad Facebook algoritmas į viršų kelią ir plačiau paskleidžia video turinį, o vaikydamosios didįjį nepagaunamą banginį panašius pakeitimus daro ir kitos platformos. Tad kol algoritmai nepasikeis, norint būti populiariu ir matomu socialiniuose tinkluose, video turinį kurti bus verta. 

Kompanijoms dėl vienokių ar kitokių aplinkybių negalinčioms kurti filmukų, Facebook meta gelbėjimosi ratą paleisdamas video kūrimo platformą, kuri sugeneruoja filmukus iš paprastų paveikslėlių. Štai kaip labai Facebook’as nori kiekviename iš mūsų pažadinti kinematografą. Bet kur skandalas? Kur drama dėl klastojamų video peržiūrų duomenų? Panašu, kad ši pasaka ir liks be kulminacijos, nes video peržiūros ar bet kurio kito jūsų įkelto turinio peržiūros neturėtų daryti įtakos ar jūs investuosite į reklamą savo ar kliento pinigus. 

Norint įvertinti ar bet kuri reklama veikia, nereiktų remtis tokiais tuštybės rodikliais kaip laik’ais, peržiūromis ar pasidalinimais, nes šie veiksmai neparduoda ir negeneruoja grąžos. Vis dėl to  video formatas puikiai tinka atsisijoti tuos tikruosius jūsų kompanijos gerbėjus, kuriems vėliau galite pakartotinai reklamuotis ir dar labiau įtraukti į savo istorijas.

Facebook video creation kit
Šaltinis: facebook business
Pasakos moralas būtų toks, kad skaitmeninės rinkodaros platformos užburia mus savais mitais ir pažadais,o šis Facebook video skandalas nėra vienintelis pavyzdys, kai vartotojai specialiai, o galbūt ir ne, yra klaidinami siekiant priversti visus atverti savo monetų kapšelius. Nesidomint visomis platformomis ir jų siūlomomis funkcijomis galima labai greitai pasiklysti šiuose painiuose labirintuose, tačiau jei savo strateginius sprendimus priimsite remdamiesi tinkamais rodikliais ir seksite juos teisingai, joks uraganas nedrebins jūsų pilies sienų, o princesė skaitmeninė rinkodara gyvens ilgai ir laimingai. ŠALTINIAI:

Norite sužinoti daugiau apie tai, kaip teisingai sekti video reklamos rodiklius?

Skambinkite dabar ir susitarkime dėl  laiko, kada mes Jums viską pristatysime asmeniškai.

Pasidalinkite įrašu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *